Перейти до основного вмісту
Роз'яснення

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 19  по 23 червня 2023 року.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 19  по 23 червня 2023 року: 1.Держпраці нагадала про збереження середнього заробітку за мобілізованими педагогічними працівниками 2. Як застосовувати Порядок обчислення середньої зарплати для лікарняних педагогів? 3.Тривалість робочого часу практичних психологів та соціальних педагогів установ та закладів освіти, що відповідає їх тарифній ставці 4. Оплата працівнику-донору вільних від роботи днів за здавання крові 5.Як відкликати працівника з відпустки? 6.Чи може працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку за попередні роки без звільнення? 7.Звільнення працівників, які виїхали за кордон 8.Чи можна звільнити мобілізованого працівника за угодою сторін?

Читати далі
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Відбулося планове засідання президії Профспілки

На базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 21 червня 2023 року відбулася засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Основна тема якої - Забезпечення законодавства про освіту щодо фінансування та оплати праці працівників галузі.

Читати далі
Бюлетень роз’яснень поточного законодавства.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 12  по 16 червня 2023 року.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 12  по 16 червня 2023 року. 1.Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 2. Строк чинності колективного договору 3.Чи не буде порушенням трудового законодавства, якщо працівник з інвалідністю буде залучений до роботи у нічний час? 4. Частина трудових змін, запроваджених в період війни, будуть чинними і після її завершення 5. Чи можна на час простою примусити працівників піти у відпустку без збереження заробітної плати? 6.Відпустка під час простою: чи можливо поза графіком? 7. Чи можу я достроково припинити відпустку для догляду за дитиною? Роботодавець заперечує, щоб я виходила на роботу. 8. Чи може працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку без звільнення за попередні роки? 9.Підтверджуючи документи для отримання соціальної відпустки одним з батьків 10.Дострокове зняття дисциплінарного стягнення відповідачем після звернення позивача до суду не позбавляє останнього права доводити, що догана була оголошена неправомірно.

Читати далі
Роз'яснення

Роз'яснення про право на щорічну відпустку працівників

Лист Міністерства освіти і науки України № 1/8371-23 від 12.06.2023 року.

Читати далі
Роз'яснення

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 29 травня  по 2 червня 2023 року.

Пропонуємо Вашій увазі бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 29 травня  по 2 червня 2023 року. 1.На Львівщині оштрафували маму школяра, який цькував онкохвору однокласницю. 2. Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я? 3. Приймаємо на роботу призовників, військовозобов’язаних, резервістів 4. Працівник пенсійного віку: кроки керівника 5.Довідку з місця роботи на прохання працівника 6. Дитячі відпустки 7.Чи має право працівниця, у якої троє дітей віком до 15 років і яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на додаткову соціальну відпустку за цей період? 8. Сумісник та допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

Читати далі
Роз'яснення

Щодо збереження середнього заробітку

Пропонуємо для використання та використання в роботі листи Міністерства освіти і науки України від 18.05.2023р №1/7051-23 та Міністерства економіки України від 16.05.2023р №4760-05/22258-03 щодо збереження середнього заробітку педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів освіти, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, в особливий період, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Читати далі
Бюлетень роз’яснень поточного законодавства.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 8 по 12 травня 2023 року.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 8 по 12 травня 2023 року: 1. Щодо проведення медичних оглядів працівників 2. Уряд прийняв постанову, яка визначає механізм надання даних послуг, а також взаємодію Пенсійного фонду України та територіальної громади, в якій перебувають потерпілі на виробництві. 3. Призовники проходитимуть медкомісію по-новому 4. Які працівники можуть отримати відстрочку від мобілізації для догляду за родичами? 5. Щодо потенційного конфлікту інтересів у ректора при обійманні іншої посади 6. За основним місцем роботи я працюю на посаді доцента у вищому навчальному закладі IV рівня акредитації, маючи при цьому науковий ступінь кандидата філологічних наук. 7. Щодо педагогічного стажу лаборанта коледжу 8. Чи може застосовуватися спрощений режим регулювання для працівників бюджетних установ? 9. Змінено строки зберігання первинних документів 10. Запис про роботу за сумісництвом у трудову книжку 11. Як правильно оформити прийняття працівника на роботу з випробувальним терміном 12. Чи зараховується до стажу, що дає право на щорічну відпустку, час, коли за працівником призваним на військову службу під час мобілізації зберігалися місце роботи (посада)? 13. Чи можна поділити відпустку без збереження заробітної плати? 14. Чи виплачують допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю під час навчання на курсах підвищення кваліфікації 15. За звернення до працівників у грубій формі — штраф або громадські роботи

Читати далі
Бюлетень роз’яснень поточного законодавства.

Бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 17 по 21 квітня 2023 року.

Розміщуємо бюлетень роз’яснень поточного законодавства України за період з 17 по 21 квітня 2023 року. 1. Новий закон про колективні угоди та договори – позиція профспілок 2. Кабмін визначив особливості призову на строкову військову службу під час дії воєнного стану 3. За якими критеріями заклад освіти може бронювати своїх працівників 4. Чи обов’язково працівнику надавати військово-облікові документи? 5. Скорочений та неповний робочий час: у чому відмінності 6. Мобінг на роботі: про що слід знати роботодавцям 7. Чи підлягають оплаті лікарняні, якщо працівник у відпустці по догляду за дитиною до трьох років? 8. Чи правомірне звільнення працівника, який використав 90 днів безоплатної відпустки 9. Завершення опалювального періоду припадає на суботу. Як правильно звільнити опалювача? Якою датою скласти наказ? 10. Які терміни перегляду інструкцій з охорони праці на підприємстві?

Читати далі
Великдень

Привітання із днем Воскресіння Христового!

Дорогі колеги! Щиросердечно вітаю колектив нашого Університету з величним християнським святом – днем Воскресіння Христового!

Читати далі
8 березня

Привітання із Міжнародним жіночим днем!

Привітання із Міжнародним жіночим днем!

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності