Профспілковий комітет
Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича

Новини!

Сьогодні о 14.30 відбулося спільне позачергове засідання Вченої ради та Профспілкового комітету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Його скликання зумовлене суспільно-політичними подіями в Україні. На початку засідання університетська спільнота вшанувала хвилиною мовчання загиблих. Присутніми прийнято звернення Вченої ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича до співвітчизників (повний текст звернення можна переглянути нижче).

Члени Вченої ради одноголосно підтримали створення та вимоги студентського страйкового комітету ЧНУ.

Без уваги не залишилося питання загальноуніверситетського страйку.

Відповідно до рішення,  прийнятого на зустрічі ректора зі студентським страйковим комітетом, навчальний процес продовжиться у звичному режимі для студентів, які не беруть участь у протестах (дізнатися більше про це можна з попередніх статей на сайті університету та на офіційній сторінці Профспілкової організації студентів ЧНУ в соціальній мережі ВКонтакті.

Крім того оголошено страйкову готовність професорсько-викладацького складу і співробітників університету.

Вчена рада ЧНУ обговорила питання позбавлення звання "Почесний доктор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича" в.о. Міністра закордонних справ України Леоніда Кожару та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова. Присутні прийняли позитивне рішення, оскільки обома ними порушено важливий пункт положення про присвоєння почесних звань, а саме «проведення активної громадсько-політичної діяльності в ім’я миру та міжнародного співробітництва».

Варто зауважити, що на попередньому засіданні Вченої ради це питання розглядалося, однак рішення не було ухвалене через відсутність на це юридичних підстав.

Вчена рада одноголосно ухвалила рішення про проведення 22 лютого о 10.00 в Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Форуму буковинської інтелігенції з метою обговорення суспільно-політичних подій в Україні й надання їм оцінки та закликала інтелігенцію краю взяти у ньому участь.

Також професорсько-викладацький склад підтримав пропозицію студентства перейменувати вулицю Стасюка на вулицю імені Героїв Майдану.

ЗВЕРНЕННЯ

Вченої ради і Профспілкового комітету

Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

від 21 лютого 2014 року

Дорогі співвітчизники!

Вчена Рада і Профспілковий комітет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича висловлюють своє обурення жорстокими та цинічними діями чинної влади. Перед Україною нависла загроза втрати демократичного устрою й територіальної цілісності держави.

Після цинічного розстрілу 20 лютого цього року Героїв-Патріотів примирення зі злочинною владою не можливе. Віктор Янукович і його оточення поставили себе за межі будь-яких допустимих у цивілізованому світі норм поведінки і мають відповісти за свої дії проти людяності.

Жоден гідний українець не може залишатися байдужим. Пам’ятаймо, що злочини кояться із мовчазної згоди. Після повного повалення злочинного режиму потрібно не повторити попередніх помилок та не допустити до влади у центрі і на місцях негідників.

Революцію насамперед творить нове молоде покоління українців, якому притаманне почуття власної гідності та безмежний патріотизм. Воно дає нам уроки людяності, мужності, самопожертви -  і немає міри вдячності, яка була б адекватна цьому подвигу. Майбутнє України потрібно виборювати спільними зусиллями!

ВИМАГАЄМО:

- негайної відставки Президента України Віктора Януковича;

- невідкладного і в повному обсязі виконання Постанови ВРУ від 20.02.2014 № 740-VІІ "Про засудження  застосування насильства, щопризвело до загибелі людей";

- негайного звільнення із займаних посад керівників силових структур, відомств, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Міністерства юстиції України;

- створення технічного уряду Національної єдності;

- відновлення конституційного ладу 2004 р. та повернення до парламентсько-президентської форми правління;

- реабілітації усіх політичних в’язнів;

- забезпечення громадського спокою, охорони життя і безпеки громадян України.

Звернення прийняте одноголосно.

Партнеры: nortec-spb.com, ParodyTV